Jdi na obsah Jdi na menu
 


30. 6. 2010

Pokud Vás zajímají jen fotografie z anglického putování, najdete je na této adrese:

http://www.karima.at/fotoalbum/anglie-2010

Tento rok jsem se spolu s Johnem Hawkenem a jeho partnerkou Gabi Římskou vypravila na šamanské putování po Anglii. Měli jsme navštěvovat energeticky silná místa v oblasti, kde John žije. Po pravdě řečeno neumím si představit, že bych je všechna sama objevila , možná ta nejznámější, nejturističtější, nicméně těžko bych věděla co se na nich dá dělat za rituály. Jasně, třeba by mi něco přišlo, ale to můžu také klidně sedět doma na gauči a nechat  proudit inspiraci. Každopádně "cestopisný popis" nikdy nemůže vyjádřit procesy, a uvědomění, která se při podobných výpravách v člověku oehrávají, některé jsou tak soukromé, že je člověk nemá potřebu sdílet a některé probíhají na nevědomé úrovni, takže k nim ani logická mysl nemá přístup, tudíž není schoná je popsat. Každopádně po obouch cestováních jsem se vrátila osvěžená a naplněná.

Přiletěli jsme do Bristlu a bylo nám doporučeno stávit nějaký čas v Glastonbury - jen tak na vlastní pěst. Opravdu to stálo za to,  už cestou jsme se začali seznamovat a mnozí připravení účastníci výpravy vytahovali různé mapky a články o tomto zajímavém městečku. Když jsme o něm vyprávěla bráškovi nazval to takovými Bradavicemi z Harryho Pottera, a je to docela trefné. Malé městečno s obchůdky plnými přívěšků, obrazů, talismanů, sošek ... elfů, víl, skřítků, esoterické literatury, zajímavých šperků, minerálů, grálů, mečů, všude kolem plno vývěsek na zdejší oslavy, semináře, věštění, léčení ...  Neodolala jsem a přivezla si safírový grál, s keltskou symbolikou na noze poháru a krásně modrým skleneným kalichem. Téměř na každé výloze jsou valepené upoutávky na nějaké esoterické festivaly, místní inzertní noviny nabízejí co hrdlo ráčí od vykládání run, čtení z ruky, masáže, hydrokolon terapii, spirituální sedánky, kurzy, přednášky, festivaly ...Krom komerce je zde krásné opatství, kde je údajně hrobka krále Artuše a silná energetická místa z tzv. Michaelovi linie, kouzelná studánka kde se prý i nějakou dobu nacházel grál a tak je voda z ní omlazující a Glastenburský thor - neboli brána a kopci, po jehož svazích senzitivní lidé cítí přírodou vytvořený labirint - jinak to vypadá jako obyčejná louka.

Tak v tomto "okultním" městečku si nás John s Gabi vyzvedli a vydali jsme se na několikahodinovou cestu k nim domů, cestou jsme navšívili a udělali si rituálek u labirintu z dávných věků, vytesaného do skály, měli jsme možnost naladit se na jeho energii a někteří z nás i podniknout cestu do jiných sfér jelikož takováto místa mohla sloužit jako vstupní brány. Také jsme měli chvilku v místě kde byl údajně Artušův hrad Lancelot, Merlinova jeskyně ... v tomto místě mělo moře nááádhernou pro mě fascinující barvu, později mi jedna účastnice řekla, že to je díky břidlici, která se všude kolem nachází.Večer jsme dorazili do Dream field, jak se Johnův dům nachází, čekala na nás večeře, zabydleli a asi štastně upadli do spánku. 

Do rána se mi vybil mobil, přisuzovala jsem to nějakým zvláštnostem tohoto místa až mi u snídaně někdo vysvětlil, že tím že v místě není signál, tak se telefon snaží co může a tak stále vyhledává až se vybije... no má to logiku. Znám i u nás místa kde se mi tento úkaz děl a já si to nedokázala vysvětlit. Celý týden nám přálo počasí a tak svítilo sluníčko a teplotu ochlazoval všudypřítomný vítr se svých mnoha formách. Vypravili jsme se na místo na útesech, s úchvatnými výhledy na mořskou hladinu, ve kterém ta Michaelova linie vystupuje z oceánu na pevninu a dokonce se kříží s tz. mariinou linií a tak vznikají jakési energetické body, dalo by se i říct čakry země. Micaelova linie představuje mužskou energii a Mariina linie ženskou. Na jednom z útesú blízko tzv Land´s end
jsme se navzájem představili a každý vyjádřil s čím a proč se na na tuto pouť vydává. Mě to tak trochu přišlo ještě v Glastnbery kde jsem prožila krásnou meditaci na Thoru, blízko Money field , v ní jsme se spojovala s kruhem žen, se svou rodinou se svými blízkými, kamarádkami, kamarády a ladila se na hojnost, klid, hloubku ... cestou tam jsem obdivovala strom s červenými listy a procházel  mnou obdiv k tomuto stromu a myšlenky na přijetí ho v jeho přirozenosti bez možnosti ovlivňovat ho, měnit ho ... Také mi došlo, že možná tím, že se někdy ráno probouzím v době kdy většina lidí ještě spí, získám i tady na zájezdu kde je nás celá skupina a soukromí tolik není, a třeba i pak doma po narození mimča, svůj prostor na duchovní záležitosti v rámci běžného aktivního života. Takže krom přijetí skutečnosti jsme se těšila na pobyty na silových místech a prožitky, které mi přinesou. Jak ta místa tak Johnova šamanská doporučení. Po představení nám ukázali to místo průniku obou linií , byla to nenápadná prohlubeň na velikém vřesovišti, kterou by běžný turista jistě minul.

 Tady je seznam dalších míst jak mi je poslala kamarádka až mi zase vyjde chvilka budu pokračovat ve vyprávění doplnila jsem je o poznámky abych později při svém popisu na nic zajímavého nezapoměla.

út - Land´s end
      Carn Les Boel - Nan Jizel - pláž
st - Logan Rock - kamenná meditace
      kámen zrození
čt - studánka zasvěcená trojbohyni - strom přání - hloh - posvátný strom druidů
      St. Michael
pá - Merry Maidens
      pláž Chapel Port
so -Boscawen  - podzemní chrám

(Výprava do okolí za znameními, místo dle našeho výběru - vision quest, kamenné kruhy, podzemní "kaple" )