Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

"Sex jako v sedmém nebi"  je název knihy paní Barbel Mohr (možná od ní znáte knihy Objednáváme si z vesmíru, Užívej si svých každodeních zázraků ...). Knihu jsem v létě "náhodou" koupila v knihkupectví a musím říct, že do našeho sexuálního života přinesla nový rozměr. Popisuje něco, o co by se dalo nazvat meditace v sexuálním spojení, ne že by touto metodou nahradila kalsický sex, nicméně předestírá ji jako alternativu. Ukazuje za co je ve vztahu zodpovědná žena, co může udělat muž a oba nabádá aby se zkusili otevřít něčemu novému, že i když to zní zvláště, tak to stojí za to. Používáme zatím jen část popisovaných možností, nicméně prožitky, intenzita, hloubka spojení, vnímání vzájemně proudících energií, spojení se zemí a nebem zároveň jsou dary, kterých se nám díky experimentování s metodou popsanou v této knize dostává.

Při rozhovoru s mojí kamarádkou, jsme včera narazily na téma sex ve středním věku, disfunkční sex ... vlastně otevřenými hovory zjistila, že je mnoho lidí, kteří spolu nespí, nebo třeba jen o dovolených a stydí se o tom někde mluvit ... Tak svému bratrovi napsala následjící dopis, možná osloví i někoho z Vás a najdete chuť ke změně.

 

 

Tady je zmíněný dopis a když Vám knížka Sex jako v sedmém nebi přinese něco zajímavého do života tak mi dejte vědět. (je to malý formát, něco málo přes 100 stránek, takže žádný román, to zvládne každý)

Bráško, když jsme na začátku našich plánů a vztahů, jsme plni síly a zdraví. To, kde hledáme své naplnění je vždy mimo nás. V práci, v partnerovi, ve svých zájmech. A nějaký čas se daří. Potom přijde krize středního věku, a to u každého, nikoho nemine J. Jsme výchovou, školou, systémem a společností orientování na výkon a na výsledek. Mít víc, být lepší, a tak jsme stále se sebou nespokojeni v práci i ve vztahu a hledáme něco nového, kde to bude lepší a zároveň utíkáme k drogám, cigaretám, alkoholu, ke sportu, k televizi. A to se odráží v naší náladě a zároveň na našem zdraví. Přestáváme si věřit.

Pak už se cítíme totálně vyčerpaní životem, na dně a začneme přemýšlet, jestli alespoň po smrti nás čeká něco lepšího. Jsme v pasti svých myšlenek, v pasti svých vlastních omezení, nejsme schopni vidět jakoukoliv příležitost změny k lepšímu. Práce nás nenaplňuje, děti už mají svůj život, partner je ohraný, nepřitažlivý, oba jsme podráždění, nespokojeni sami se sebou a jeden s druhým.

  Párkrát zkusíme vyměnit práci, párkrát partnera a příběh se stále opakuje.

Nevidíme smysl života. Cítíme se bohem podvedeni. Nadáváme. Rezignujeme

A tak to jde až do očekávané smrti. Pokud neprohlédneme to, že celý život žijeme ve svých vzpomínkách, představách, myšlenkách. Celý život žijeme v minulosti nebo v budoucnosti. Prostě ve své vlastní myšlenkové konstrukci, v iluzi. A jsme k tomu podporováni ostatními, protože takto žije většina lidí.  

Základem všech vztahů, základem našeho zdraví je naše první přirozenost, sexualita. Sexualita, která je nám záměrně od útlého dětství zakazována, abychom byli později nešťastní a tudíž ovladatelní, manipulovatelní.

V mládí nám lze sex jenom těžko zakázat, ale nedozvíme se o něm pravdu.

A tak jsme zase orientováni na výkon / kolikrát / a na výsledek /orgasmus/.

Orgasmy oddělené od naší podstaty – od lásky. Filmy a časopisy záměrně zkreslují skutečnost a posílají nás do sex shopů pro zaručeně potřebné erotické pomůcky, lubrikační gely a parfémy, protože s tímto postojem k sexualitě vydržíme tak do čtyřicítky a potom buď měníme partnera nebo spíme odděleně, protože se stydíme za to, že jsme tak rychle zestárnuli. Zmizela přitažlivost a s ní i vše potřebné k dosavadnímu intimnímu soužití. Známe se spoustu let, máme spolu děti a jsme totálně vyhaslí. A když jsme vyhaslí doma, jsme vyhaslí i v práci a všude. A to se odráží na našem zdraví. To je dědičnost hříchu!  

A při tom stačí tak málo. Stačí otevřenost, upřímnost, důvěra, dlouze se dívat jeden druhému do očí, trocha něhy, pohlazení, objetí, spojení očí, srdcí a těch orgánů, které nám kdysi dělaly radost. A jenom vnímat energie, které námi proudí. Je jedno, co se stane. Na ničem nezáleží. Je nám dobře. Nic neočekáváme a víme, že druhý také nic neočekává. Naše přijetí toho druhého takového jaký je, nám vrací přitažlivost, mládí a zdraví. Znovuobjevení sebe.

Během pár dní zjistíme, že žena nepotřebuje lubrikační gel a muž viagru, jak už si dlouho myslíme a stydíme se jeden před druhým. Stáváme se malými dětmi, které objevují svět a přijímají vše takové jaké to je bez posuzování jaké by to mělo či nemělo být. Nic nechceme, jen přijetí. Cítit se milovaní a šťastní J.  

Brácho, Ty a Tvoje žena, děláte dobrou práci. Jste domovem pro lidí, pro které Vy jste jedinou rodinou. A když dokážete Vy dva být jeden pro druhého tím krásným čistým zrcadlem, ve kterém každý z Vás uvidí svoji vlastní krásu, tak se změní i všechno okolo Vás. Krása, láska, štěstí a zdraví je uvnitř nás

To, co Ti píšu, píšu z vlastní zkušenosti. Začala jsem mluvit s lidmi okolo padesátky. Všichni dělají, že je vše v tom nejlepším pořádku a všude je to stejné.

Ta kniha SEX JAKO V SEDMÉM NEBI od B. Mohr je dar pro celé lidstvo, pokud se lidé, kteří jsou nespokojeni se svým životem, alespoň zkusí.

Bůh nám dal mocné energie, které nám nemůže NIKDO vzít.

Věříš mi, že sexualita je zdroj radosti ze života a zároveň zdroj fyzického zdraví? Nevěř mi, vyzkoušej to J